Zaplecze SEO wysokiej jakości to przede wszystkim blogi budowane z myślą o użytkownikach które wspierają pozycjonowanie. Jego zadaniem jest wzmacniać pozycje promowanych słów kluczowych oraz gromadzić ruch poprzez dostarczanie przydatnych treści (np. budowane w formie poradnika) dla potencjalnych Klientów. Każdy publikowany artykuł jest optymalizowany pod konkretne frazy, promowany, linkowany, wszystkie dodatkowe działania mają na celu zapewnić mu widoczność.

Zaplecze SEO które ma za zadanie wzmacniać pozycje fraz oraz gromadzić ruch to kolejny przykład na połączenie działań link building z marketingiem. Tworzone w oparciu o wysokiej jakości artykuły, optymalizację stron, optymalizację treści, właściwy dobór fraz i solidne podlinkowanie z czasem zyskuje na widoczności i generuje dodatkowy ruch dla docelowej strony. Rozwinięte w odpowiedni sposób może być wykorzystane w celu ponownego dotarcia do odwiedzających (retargeting poprzez maile lub reklamy Facebook/Google).
W jaki sposób możemy linkować zaplecze tego typu? Przede wszystkim rozsądnie, z artykułów na innych zapleczach w tej samej tematyce, wykorzystując content marketing i publikację w zewnętrznych portalach, z lokalizacji prywatnych różnotematycznych i tematycznych, marketingu szeptanego na forach i blogach (womm marketing), działań w obrębie social media.

Zalety wykorzystywania zaplecz SEO opartych na wysokiej jakości treściach:
– miejsce do pozyskiwania linków i pełna kontrola nad nimi
– budowanie marki poprzez przydatne treści i ich promocję
– ruch na zapleczu może być przekierowany do docelowej strony oraz wykorzystany w remarketingu